Erinevate soojusmaterjalide paigaldus katustele

Katus on üks olulisemaid osi hoone konstruktsioonis, mis vajab sobivat soojustamist, et tagada mugav elukeskkond ning energiasäästlikkus. Sobiva soojustusmaterjali valimine ja selle õige paigaldamine on oluline samm, et vältida soojuskadu, kaitsta katust ilmastiku mõjude eest ning pikendada katuse eluiga. Alljärgnevalt vaatleme mõningaid levinumaid soojustusmaterjale ja nende paigalduse meetodeid.

Mineraalvill

Mineraalvill on üks tavalisemaid kasutatavaid soojustusmaterjale. See valmistatakse klaasi- või kivivillast ja on saadaval rullidena või plaatidena. Paigaldamiseks tuleb mineraalvill paigutada katuse aluskonstruktsiooni vahele või laotada otse katusekile peale. Oluline on veenduda, et villakiht oleks paigaldatud ilma tühikute ja pragudeta, et tagada maksimaalne soojustusvõime.

Polüstüreen

Polüstüreeni ehk EPS (expandable polystyrene) soojustusmaterjal on valmistatud vahtplastist. Seda kasutatakse tavaliselt lamekatuste soojustamiseks. Polüstüreeni plaadid lõigatakse vastavalt katuse mõõtmetele ja kinnitatakse aluskonstruktsioonile. Oluline on veenduda, et plaadid oleksid kindlalt paigutatud, et vältida külmasildu.

Polüuretaanvaht

Polüuretaanvaht on suurepärane soojustusmaterjal, mis tagab tõhusa soojusisolatsiooni. Seda kasutatakse sageli kaldkatuste soojustamiseks. Tänu oma tihedusele ja foolimikihile ei vaja polüuretaanvaht eraldi aurutõket.

Kivivill

Kivivill on valmistatud sulatatud kivimaterjalist ja seda kasutatakse nii lame- kui ka kaldkatuste soojustamiseks. Kivivillaplaadid paigaldatakse tavaliselt katuse aluskonstruktsiooni vahele või laotatakse katusekile peale. Samuti tuleb veenduda, et plaadid oleksid korralikult paigaldatud ja omavahel tihedalt ühendatud.